Kde najít práci na dálku a další druhy flexibilních úvazků

Najít kvalifikovanou práci, kterou můžete vykonávat kdekoli, není jen tak. Na tradičních místech jako jsou velké pracovní portály, linkedin či sociální sítě na flexibilní práci narazíte jen zřídka a navíc se budete muset prodírat kupou nevhodných nabídek. Proto jsme pro vás sepsali následující seznam českých i zahraničních stránek, kde práci na dálku najdete snadno.

Kde najít flexibilní práci v Česku

Tradiční pracovní portály

Nabídky flexibilní práce najdete na velkých pracovních portálech jako je jobs.cz, prace.cz, cz.indeed.com, careerjet.cz, monster.cz, startupjobs.cz a dalších. Nejlepší je vyhledávat pomocí slovních spojení jako “flexibilní práce”, “home office”, “flexibilní pracovní doba”, “pružná pracovní doba” apod.

Přestože je počet inzerátů na těchto portálech obrovský, ani jeden z nich bohužel není přizpůsoben pro zájemce o flexibilní práci, takže hledání je na nich poměrně složité a časově náročné. Z toho důvodu je lepší rovnou zamířit na některý ze specializovaných webů.

Specializované portály:

flexiheads.cz – Na prvním místě samozřejmě nesmí chybět náš portál nabízející všechny druhy flexibilní práce.

techloop.io – Specializovaný portál pro IT profesionály.

mavimi.cz – nabídky flexibilní práce na částečný či plný úvazek určené pro maminky na rodičovské či ženy pečující o rodinu

freelance.cz – nabídky práce především pro freelancery

pracenadalku.cz – některé inzeráty splňují definici flexibilní práce, nicméně je tu i řada zcela nerelevantních nabídek (např. Obsluha vstřikovacích lisů)

prace-z-domu.com – poměrně jednoduchá stránka, ale nabízené práce působí seriozně. Převážně jde o administrativní činnosti, copywriting, překlady či práci na zákaznické lince.

Platformy pro začínající freelancery

Pokud začínáte jako freelancer v oboru grafiky, copywritingu, programování, online marketingu apod., pak můžete hledat první pracovní nabídky na portálech jako stovkomat.cz, jaudelam.cz, copywriting.cz nebo na webtrh.cz. Nabízené zakázky jsou spíše menšího rozsahu, čemuž odpovídá i finanční odměna.

Nabídky přivýdělků a brigády z domova – raději ne

Dále existují různé weby a skupiny na Facebooku nabízející super lukrativní přivýdělky a extra příjmy z domova. Většina nabídek bohužel často nepůsobí příliš seriózně a hledat zde plnohodnotné zaměstnání bychom tedy nedoporučovali. Stejně tak bychom se vyhnuli slovním spojením typu “práce z domu” a “přivýdělek z domu”, na které se vám tyto pochybné nabídky smrdících podvodem často zobrazí.

TIP: Přečtěte si náš další článek Jak hledat flexibilní práci.

Kde najít práci na dálku pro zahraniční zaměstnavatele

Pokud pro Vás cizí jazyk, zejména angličtina, není překážkou, můžete z pohodlí českého domova pracovat pro některou ze zahraničních společností. Flexibilní práce je u mnoha světových technologických firem naprosto běžnou záležitostí, a tak existují desítky portálů, kde můžete hledat.

Všeobecná práce

Na těchto portálech najdete nabídky ze široké škály oborů, od programování, přes marketing a management až po vzdělávání a zdravotnictví.

Flexjobs.com – nabídky flexibilní práce primárně pro USA, ale mnoho z nich lze vykonávat odkudkoliv

Remote.co – práce na dálku všeho druhu, od zakladatelů Flexjobs

WeWorkRemotely.com – práce na dálku všeho druhu

VirtualVocations.com – primárně pro americký trh

WorkingNomads.co – nabídky práce pro digitální nomády z celého světa

Angel.co – práce pro startupy (některé práce jsou na dálku, některé ne)

PowerToFly.com – nabídky prací pro ženy, mají sekci remote jobs

Specializované zahraniční weby

Na následujících webech najdete nabídky práce zaměřené na konkrétní obory.

Remoteok.io – zejména pro vývojáře a designéry

Stackoverflow.com – pro programátory

Dribble.com – pro designéry

Behance.com – pro ilustrátory, fotografy a designery

RubyNow.com – pro Ruby vývojáře

PHPclasses.com – pro PHP vývojáře

ProBlogger.com – pro redaktory a editory se znalostí AJ

BloggingPro.com – pro bloggery a copywrtitery se znalostí AJ

Platformy pro (začínající) freelancery

Pokud začínáte na volné noze nebo hledáte bokovku ke svému hlavnímu zaměstnání můžete vyzkoušet následující portály s nabídkami jednorázových i dlouhodobých prací. Práci na těchto webech najdete často velmi rychle a můžete si tak vybudovat zajímavé portfolio zkušeností. Na druhou stranu je zde velký tlak na nízkou cenu a rychlost.

Fiverr.com

Upwork.com

Freelancer.com

PeoplePerHour.com

Guru.com

Gigster.com – nabídky projektů pro zkušené vývojáře na volné noze

TIP: Pokud rádi fotíte nebo kreslíte, můžete zkusit prodávat své výtvory do fotobank. Skvělý zdroj informací o tomto přivýdělku najdete na fotobanky.cz.

 

Další zdroje:

http://dantrzil.cz/kde-najit-praci-na-dalku

Podělte se s námi o váš názor

Flexiheads.cz

Pracovní portál zaměřený na profesionály, pro které je důležitá pracovní flexibilita. Cílem je vám pomoci nalézt zaměstnání, díky kterému lépe skloubíte pracovní a rodinný život.

Máte dotaz? Kontaktujte nás

podpora@flexiheads.cz

+420 152 361 205